Наша історія

Благодійна організація «Дім милосердя» заснована в березні 2013-го року Бучацькою єпархією УГКЦ та батьками  дітей з особливими потребами.

Уже багато років тому ми зіштовхнулися з великою проблемою – відсутністю центрів соціальної адаптації, розвитку й реабілітації дітей з особливими потребами. Усього в Чортківському районі є понад 340 неповносправних дітей, 150 – у самому місті. Два державні заклади: «Дорога в життя» та спеціальна група ДНЗ №5 (дитячий садочок) м. Чорткова може прийняти тільки 20 осіб з особливими потребами. Виникає питання – де мають розвиватись, входити в нове життя решту дітей, котрим, окрім незабезпеченості спеціальних закладів, істотною залишається байдужість суспільства…

В 2011 році, коли одна із засновниць, а зараз директор Благодійної організації «Дім милосердя» Дубина Т.Є., мати особливої дитини Івана, повернувшись з Італії, зіштовхнулась з великою проблемою «як реабілітувати сина». Пошуки центрів по всій Україні, в тому числі в м. Чорткові не давали жодних результатів.

Тому  2012 році у Т.Є. Дубини виникла ідея створення «Дому милосердя». З благословення Архієрея Владики Дмитра Григорака і о. Андрія Лемчука, пароха Собору Верх. Ап. Петра і Павла, пропозицію підтримали парафіяни Собору та батьки дітей з особливими потребами.

Березень 2013 року – заснування батьками дітей з особливими потребами (Дубиною Тетяною, Гевко Іриною, Синишин Лесею, Аксеновською Іриною, Крок Галиною) та Бучацькою єпархією Української Греко-Католицької Церкви на чолі з владикою Дмитром Григораком неприбуткової Благодійної організації «Чортківський районний центр соціальної реабілітації «Дім милосердя».

Кількість дітей постійно збільшується – «Дім милосердя» об’єднує цілі сім’ї з неповносправними дітьми, що потребують належної допомоги й реабілітації.

Квітень 2013 рік – задля реабілітації неповносправних дітей батьки спільно із волонтерами збираються в єпархіальному управлінні Бучацької єпархії УГКЦ. Та приміщення виявилось непристосованим для заняття з особливими дітьми.

Травень 2013 рік  – початок зустрічей, спілкування дітей в затишному орендованому  2-х  кімнатному  приміщенні  по  вулиці Лесі  Українки, 4. в м. Чорткові.

Листопад 2013 рік – придбання квартири по вул. Лесі Українки. Кошти посмертно пожертвувала невідома пані з Німеччини (пройшла Першу і Другу Світові війну), передавши їх через свою подругу о. Клаусу із Швейцарії. Жертводавцями також стали духівник та парафіяни Собору Петра і Павла,  сестри-монахині парафіяльного храму Santa Maria del Gradaro.

7 листопада 2013-го року – освячення Преосвященним Владикою Дмитром, о. Андрієм та о. Мар’яном Лемчук житлового приміщення. Перші напутні слова владики істотно засвідчили: «Хай це справді буде «Дім милосердя» для всіх, хто потребує його!».

Грудень 2013 рік – відбувається формація працівників, запозичення досвіду із львівського навчально-реабілітаційного центру «Джерело», «Карітасу»  (м. Неаполь, м. Авеліно, Італія).

2013 – 2016 – спільнота «Дому милосердя» проходить через судові процеси включно до Верховного суду. «Доброзичливі» сусіди будинку намагаються виселити дітей-інвалідів, виправдовуючи це тим, що «дітям з особливими потребами там не місце».

Лютий 2014 рік – після кривавих подій на Євромайдані Чортківська районна рада передала у власність Бучацькій єпархії УГКЦ приміщення колишнього військового тренажеру по вул. Монастирській, 1.

2014 рік – відбулась іменна реорганізація Благодійної організації «Чортківського районного центру соціальної реабілітації «Дім милосердя» в скорочену назву Благодійна організація «Дім милосердя».

2014 рік – проведення реконструкції 1 поверху будівлі згідно технічних умов, дослідження фундаменту, будівництво 2, 3, 4 конструкції поверхів.

У листопаді 2016 року Преосвященний Владика Дмитро виконує свою обіцянку про те, що церква не дозволить більше нікому травмувати дітей з особливими потребами.

8 листопада 2016 року, у святковий День Святого Великомученика Димитрія, відбувається відкриття будинку «Дому милосердя» та освячення I поверху.   

Березень 2017 року – освячення II поверху «Дому милосердя».

Червень 2017 року – посвята III та IV поверхів «Дому милосердя».

2017 рік – Дім милосердя налічує 50 родин, які є на низькому соціальному рівні. Щодня заклад відвідують понад 20 дітей з особливими потребами. Також діють 3 педагогічно-реабілітаційні групи – дошкільна група «Сонечко», середня група «Веселка», старша група «Віночок».

  • на кошти благодійників облаштована сенсорна кімната, тренажерний зал.
  • Щодня з дітьми займаються педагоги, психологи, логопеди-дефектологи.
  • За допомогою фонду «Soroptimist International», директором якого є Олена Дворицька, спроектовано кімнату арттерапії – художньої майстерності та кімнату для виробів з гіпсу.
© 2017 Благодійна організація «Дім милосердя»

Please publish modules in offcanvas position.